Inklinace.cz | stránky o klasické hudbě a filozofii

Petr Janošek

Autor stránek Inklinace.cz

Narozen 17. července 1979 v Hradci Králové, od roku 1983 žije v Brně. Všeobecné středoškolské vzdělání získal na gymnáziu Táborská 185. Po vykonání základní vojenské služby absolvoval bakalářské kombinované studium oboru „Filozofie“ na Filozofické fakultě Masarykovy univerzity (diplomová bakalářská práce na téma "Otevřenost Nietzschovy etiky“). V roce 2012 úspěšně ukončil MŠMT akreditovaný "Rekvalifikační knihovnický kurz".

Na konci roku 2001 nastoupil na částečný úvazek do restaurace rychlého občerstvení KFC (Amrest). Po ukončení studia zde přešel krátce na hlavní pracovní poměr, zhruba půl roku také působil jako pojišťovací zprostředkovatel (C & K Consulting). Od září 2013 byl zaměstnán postupně jako asistent (Scorpion System), listovní doručovatel pěší (Česká pošta) a RC operátor (SMS InfoComm). Od května 2014 je u Securitas, a to na pozici CEE CAS administrator pro IBM, od září 2018 jako team leader.

Během dospívání se zajímal o poznávání různých hudebních žánrů, pěstování kaktusů i masožravých rostlin, populárně vědeckou literaturu a paleontologii. K filozofii jej v roce 1997 přivádí četba Nietzscheho děl a jejich interpretace od Pavla Kouby. Od roku 2001 se zabývá také vztahem hudby a její reprodukce, a to především v souvislosti s popularizací klasické hudby a poslechu přes špičková sluchátka.

Od základní školy hrával stolní tenis (několik let i závodně), později rekreačně tenis. Od začátku roku 2018 pravidelně běhá a od konce dubna 2022 hraje squash. V roce 2012 ke sportu přidal, a to díky textům Johna McDougalla, i veganskou stravu a začal se důkladněji věnovat jak současnému vědeckému poznání o dopadu stravovacích návyků na zdraví člověka, zacházení se zvířaty a možnost udržitelného rozvoje na planetě, tak i tématu kvality života obecně.

V datech: